מדי כלור

מדוע יש צורך במדים כאלו
על מנת להפעיל מערכות שונות כדי לאפשר פעילות שוטפת במקומות מסוימים אנו רואים כיצד נעשה שימוש נרחב מאוד בכימיקלים שונים בימינו. כך הדבר גם לגבי כלור שמפוזר בבריכות שונות על מנת לחטא את המים. אך כלור יכול גם לגרות את מערכת הנשימה ולגרום לכוויות בעור אם מדובר במינונים לא נכונים.

לכן אנו יכולים להבין עד כמה מדי כלור הם חשובים מאוד במערכות מסוימות. בלא מעט מקומות בהם יש קשר לתוספות של כלור, חשוב מאוד להתקין מדים מדויקים על מנת לאמוד בצורה נכונה את הכמות של הכלור במים. כך מונעים סיכונים שאף אחד לא מעוניין בהם וכך שומרים גם על בריאותם של אלו שנחשפים לחומר כמו כלור.

המדים שנמצאים בשימוש במקומות רבים
אם נהיה ערניים יותר ונשים לב לשימוש במדים שונים במערכות רבות בישראל, נראה כיצד מכשירי מדידה לכלור הם כאלו שמצויים במקומות רבים. במיוחד כשאנו מדברים על בריכות, ובמיוחד כשמדובר על מפעלים תעשייתיים שעושים שימוש כלור, הרי שללא מדי כלור מדויקים יהיה קשה מאוד להתנהל.

על מנת להפעיל מתקן מסוים ברמת בטיחות גבוהה ועל מנת לשלב חומר כמו כלור מבלי לפגוע בתהליכים שונים, חשוב מאוד להתקין מכשיר מדידה שיודע כיצד לעבוד עם חומר כזה, אם נגדיר זאת כך. מכשיר כזה שיבדוק בצורה מדויקת את רמת הכלור במקומות הרלוונטיים יהיה כזה ששילובו במערכת יובן לחלוטין.

לרמת הייצור יש השפעה על האיכות
שימוש בחומרים כימיים שונים בתהליכי ייצור רבים הוא דבר שמוכר לנו כבר לא מעט שנים. לעתים זה אולי נראה מוזר שעל מנת לייצר מוצר נקי ואיכותי יש לעבוד עם חומרים כימיים מסוכנים, אך בשורה התחתונה חומרים כימיים הם בעלי חשיבות רבה. אך מדי כלור מאפשרים מדידה מדויקת של חומר כימי זה.

זאת על מנת שהמינון שלו יהיה מדויק ועל מנת ששילובו יהיה מבוקר ונכון. בכל מקום שבו עובדים עם חומר כימי מוכר וידוע כמו כלור, יש צורך לעשות שימוש במכשיר מדידה מדויק שיציג את תוצאות המדידה בצורה ברורה לאורך כל הדרך. כך ניתן להיות רגועים כמה שיותר לגבי שילובו של חומר חשוב זה בתהליכים שונים.

דילוג לתוכן