התייחסות למסת הזרם
במערכות שונות בהן זורמים זרמים בעוצמות שונות יש למדוד את רמת הספיקה. הסיבות למדידת הספיקה שונות ומגוונות, אך הן חשובות מאוד לצורך של ניהול תקין של תהליכי ייצור ועוד. הספיקה היא בעצם הכמות או המסה של זרימת חומר מסוים שעובר דרך חתך שטח נתון במהלכה של יחידת זמן מסוימת.

כשאנו מדברים על חומר מסוים, הרי שיכול להיות שמדובר על גז, נוזל וכיו' במפעלי תעשייה ובמקומות נוספים. לכן התקנה של מדי ספיקה היא דבר חשוב שמדגיש עד כמה מדידה של נוזלים יכולה להיות מדויקת מאוד וליצור עבודה אחראית על מנת להציג בסופו של דבר מוצר בסיומו של תהליך מורכב.

סיוע נדרש לתעשיות שונות
במדינת ישראל של היום אנו כבר יכולים לזהות עד כמה התעשייה הפכה להיות גדולה ומורכבת יותר. כלומר, בישראל יש היום מפעלים מסוגים שלא היו קיימים בה בעבר, ובמקומות עבודה רבים קיימות היום טכנולוגיות לייצור מוצרים חדשים וחדישים. כך, מדי ספיקה הם גם כן פריט חשוב שמשתלב בתעשיות שונות בארץ שלנו.

חשוב להבין כי ללא שימוש במכשירי מדידה איכותיים, יהיה קשה מאוד עד בלתי אפשרי לייצר בצורה אחראית ותקנית מוצרים מסוימים או לפקח על זרימות במקומות שונים. לכן רכישה של מוצרים כאלו היא כבר לא דבר חדש, ואנו בהחלט מזהים את הרצון של ארגונים רבים להצטייד במכשיר טוב עליו ניתן לסמוך לאורך זמן.

ביצוע פעולות על סמך תוצאות הבדיקה
חשוב מאוד להבין עד כמה לתוצאות של מדידה מדויקת יש משמעות רבה. מדידה של זרימת נוזלים או כל מדידה אחרת, היא כזו שבאה לשמש עובדים שונים ולעתים גם גורמים רלוונטיים נוספים בכל הקשור להמשך העבודה. כלומר. תוצאות המדידה של מדי ספיקה משפיעות על החלטה האם להמשיך בשגרת הייצור או לעשות שינוי מסוים.

מדידה מדויקת שמראה תוצאות לגבי זרימה או לגבי נתונים רלוונטיים אחרים, נבחנת ע"י העובדים ומביאה להבנה האם תהליך הייצור אכן תקין וכיו'. לכן נראה כי זה כלל לא קשה להבין עד כמה מדובר על מכשיר חשוב ביותר שצריך להיות חלק בכל מערך בהתאם לדרישות ולצרכים של אלו שעושים בו שימוש.

דילוג לתוכן