עקרון המדידה של מדים כאלו
בין לא מעט מכשירי מדידה שקיימים היום בעולם, אנו רואים כיצד במדינת ישראל נעשה שימוש גם במדים שבודקים את רמת העכירות. עכירות היא לא רק משהו שלא נראה טוב לעין, אם נגדיר זאת כך, אלא שהיא גם יכולה לגרום לסיכונים שונים, כך שברור לכולנו עד כמה זה חשוב למדוד במדויק את רמתה.

עקרון המדידה של מדי עכירות מבוסס על קריאה של כמות האור שמוחזר מגופים בתוך מי הדיגום. הגלאי האופטי הוא זה שמזהה את כמות האור המוחזרת, ומדובר על בדיקה חשובה מאוד שמציגה מד בעל ערך רב בכל הקשור למערכות של טיפול במים ובמערכות של שפכים. מדים כאלו נמצאים היום במגוון מערכות בישראל ובעולם.

הסיכון שמציגה העכירות
נראה כי ראוי מאוד לדבר על הסיכון שמציגה עכירות בכל מקופם בו היא לא אמורה להימצא. אם אנו מדברים על מי שתייה, הרי שלא תהיה מדינה מתוקנת ומודרנית שתרשה לאזרחיה לצרוך מים עכורים. זאת מאחר ולא רק בעיות במערכת העיכול יכולות להיות מנת חלקם של המשתמשים, אלא שיש  אפילו סיכונים בריאותיים גדולים יותר.

בזכות שילוב והתקנה של מדי עכירות במערכות השונות, ניתן למנוע סיכונים מיותרים ולראות כיצד במיוחד אלו שיש להם מערכת חיסונית חלשה לא סובלים לחינם. באופן די ברור, אין ספק שמכשירי מדידה מסייעים רבות לניטור מדויק ולזיהוי של בעיות שונות, כך שגם עכירות היא משהו שזוכה להתייחסות בזכות מד מדויק.

תרומה שאין להקל בה ראש
מדידה איכותית של מכשיר מסוים היא כזו שאין להקל בה ראש. במיוחד כשאנו מדברים על מכשיר שמסוגל למדוד רמת עכירות, אנו בהחלט יכולים להבין כיצד רבים ישמחו להיעזר בו. זאת בין אם מדובר על שימוש מקצועי של מדי עכירות מצדם של עובדים ובין אם מדובר על אלו שנהנים לבסוף ממוצר איכותי או מאיכות חיים.

כלומר, הן העובד שמופקד על שימוש במדים כאלו ייהנה מכך שבזכות תוצאות מדידה מדויקות הוא יכול ליצור מוצר לא מסוכן או תנאים לא מסוכנים, והן מי שצורך מוצר מסוים או מבצע פעולות שונות בסביבה מסוימת לא יסתכן בגלל העכירות. לכן אין ספק שמדובר על תרומה חשובה מאוד שנוגעת ללא מעט אנשים.

דילוג לתוכן